Archiwum dnia 11 listopada 2021

Drugi medal Sabiny Jarząbek! Biegaczka KKL trzecia na 10 km

Znakomicie spisała się Sabina Jarząbek w mistrzostwach Polski kobiet w biegu ulicznym na 10 km. Biegaczka KKL Kielce w zawodach w Poznaniu, rozegranych w ramach Biegu Niepodległości, zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal.

Medalistki mistrzostw Polski na 10 km na podium w Poznaniu (zdjęcie ze zbiorów Sabiny Jarząbek)

Mistrzynią naszego kraju została Paulina Kaczyńska z Pomorza Stargard, a wicemistrzynią Monika Jackiewicz z MKL Szczecin. Obydwie stoczyły dramatyczny pojedynek o zwycięstwo. Szczecinianka pierwsza wbiegła na rozłożoną na finiszowych metrach wykładzinę, ale potknęła się o jej fałd, przewróciła i straciła szansę na złoty medal.

Złota medalistka pokonała 10-kilometrową trasę nad Jeziorem Maltańskim w 33 min 24 s, pechowa wicemistrzyni w...