Archiwum dnia 15 stycznia 2022

Nikodem Pochopień bije rekordy województwa w skoku o tyczce

Znakomitą formę zademonstrował Nikodem Pochopień podczas halowego mityngu w skoku o tyczce w Łodzi. Debiutujący w kategorii juniorów niespełna 18-letni zawodnik KKL Kielce w pierwszych próbach pokonał wysokości 4,00, 4,20, 4,40 i 4,50 m. Ten ostatni rezultat to halowy rekord województwa świętokrzyskiego juniorów i seniorów, a także absolutny rekord juniorów.

Swój najlepszy dotychczasowy wynik Nikodem Pochopień poprawił w Łodzi o 20 cm

Długo się nie utrzymał, ponieważ w trzeciej próbie Nikodem skoczył 4,60 m. To nie tylko rekordowy wynik w hali i juniorów, ale również wyrównany absolutny rekord województwa, który od 1984 r. należy do Krzysztofa Stodulskiego z Budowlanych Kielce. W konkursie w Łodzi podopieczny trenerki Agnieszki Wrony zajął czwarte miejsc...

Maja Peryt (fot. Tomasz Kasjaniuk, pzla.pl)

Dobrze spisała się Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice w ogólnopolskich halowych zawodach w Toruniu. W pierwszym swoim starcie w kategorii juniorek ustanowiła rekord życiowy w biegu na 1000 m czasem 2.57,70. Dał on jej piate miejsce w pierwszej serii tej konkurencji.

W trzeciej pobiegła druga starachowiczanka, 13-letnia Amelia Wojtan i też była piąta z rezultatem 3.20,12, sekundę gorszym od jej „życiówki” na tym dystansie ze stadionu. Na 1000 m startował również junior Mikołaj Pawłoś z Juventy-Kobex. Zajął czwartą lokatę w jednej z serii z wynikiem 2.46,77.

W mityngu w hali AWF w Warszawie startowały juniorki młodsze Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. Patrycja Mucha poprawiła swoją „życiówkę” w biegu na 60 m przez pł...