Archiwum dnia 10 czerwca 2022

Katarzyna Furmanek i Adam Kołodziej także z brązowymi medalami

Kolejne dwa brązowe medale świętokrzyskich lekkoatetów w drugim dniu mistrzostw Polski w Suwałkach. Wywalczyli je Katarzyna Furmanek z KKL Kielce w rzucie młotem i Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Adam Kołodziej (fot. Marek Biczyk, pzla.pl)

Katarzyna Furmanek

W konkursie młociarek, w którym nie wystartowała mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata Anita Włodarczyk, zanosiło się na sensację. Długo prowadziła bowiem Ewa Różańska z AZS AWF Warszawa, która dopiero w tym sezonie zaczęła rzucać powyzej 70 m. Już w pierwszej kolejce rezultatem 69,24 m objęła prowadzenie, które straciła dopiero w ostatniej na rzecz  Malwiny Kopron z Wisły Puławy...

Czytaj więcej

Brązowy medal i kontuzja Karoliny Młodawskiej w trójskoku

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska zajęła trzecie miejsce w trójskoku podczas mistrzostw Polski rozgrywanych w Suwałkach. Zawodniczka KKL Kielce objęła prowadzenie w konkursie najlepszym w tym sezonie rezultatem 13,61 m. W drugiej kolejce odniosła kontuzję stopy. Oddała jeszcze trzy skoki, ale już nie była w stanie skoczyć daleko.

Tymczasem najgroźniejsze rywalki poprawiały się. Najpierw w trzeciej kolejce Agnieszka Bednarek z AZS Łódź z pomocą wiatru 2,2 m/s skoczyła 13,64 m. W piątej zaatakowała Adrianna Szóstak z AZS Poznań i została liderką z wynikiem 13,80 m. W ostatniej poprawiła się jeszcze o 4 cm i obroniła mistrzowski tytuł sprzed roku.

Karolina Młodawska zrezygnowała z ostatniej próby...

Czytaj więcej