Archiwum dnia 1 sierpnia 2022

Świętokrzyscy biegacze na podium w Biegu Powstania Warszawskiego

Sabina Jarząbek zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet w 31. Biegu Powstania Warszawskiego. 5-kilometrową trasę ulicami stolicy biegaczka KKL Kielce pokonała w 17 min 24. Drugą na mecie Kamilę Jedziniak z Warszawy wyprzedziła aż o 1 min 24 s.

Sabina Jarząbek zdecydowanie  zwyciężyła bieg na 5 km (fot. biegpowstaniawarszawskiego.pl)

Wśród mężczyzn na drugim miejscu finiszował Łukasz Woźniak ze Strawczyna w czasie 15.29. Do zwycięzcy Krzysztofa Wasiewicza z Piaseczna stracił 18 s. Siódmy na mecie z wynikiem 16.24 był Michał Żuchowski z Ostrowca Świętokrzyskiego, reprezentujący AZS Uniwersytet Medyczny Lublin.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie – 10 km – drugą lokatę wywalczył Tomasz Biskupski z podkieleckiego Sukowa, reprezentujący grupę Zabiegani w Kielcac...

Czytaj więcej

Sylwester Lepiarz mistrzem, Piotr Jaśtal trzeci w biegu alpejskim

Duży sukcest odnieści reprezentanci LKB Rudnik w mistrzostwach Polski w biegu górskim w stylu alpejskim. Złoty medal zdobył Sylwester Lepiarz, który trasę z Międzygórza na Śnieżnik, o długości 9,7 km z przewyższeniami z  +955.-55 m, pokonał w 47 min 39 s. Trzeci na mecie był Piotr Jaśtal ze stratą 50 s. Biegaczy LKB rozdzielił Dawid Malina (ROW Rybnik), drugi z czasem 48.07.

Medaliści mistrzostw Polski na Śnieżniku, od lewej Dawid Malina, Sylwester Lepiarz i Piotr Jaśtal (fot. Facebook/Biegi Śnieżnickie)

Juniorzy młodsi rywalizowali na dystansie 6 km (+635.-55 m). Z reprezentantów Rudnika najlepiej wypadł Dariusz Sikora, zajmując szóstą lokatę z czasem 44.09. Na siódmej pozycji został sklasyfikowany Fabian Wieczorkiewicz (44.43)...

Czytaj więcej