Archiwum dnia 6 kwietnia 2024

Trzecie lokaty świętokrzyskich biegaczy w Półmaratonie Rzeszowskim

Sylwester Lepiarz

Sylwester Lepiarz zajął trzecie miejsce w 17. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Reprezentujący Ludowy Klub Biegacza Rudnik zawodnik pokonał trasę 21 km 97,5 m w 1 godz. 9 min i 7 s. Wynikiem tym ustanowił rekord życiowy i awansował do dziesiątki najlepszych świętokrzyskich półmaratończyków w historii.

Na czwartej pozycji z czasem 1:10.53  finiszował Kamil Walczyk z podradomskiego Makowa, który w poprzednich latach startował w barwach STS Skarżysko-Kamienna. Wśród kobiet jako trzecia minęła metę kielczanka Anna Pawlikowska. Reprezentująca Czarnecki Run Team biegaczka uzyskała rezultat 1:23.57.

Najlepsi w półmaratonie w Rzeszowie okazali się Kenijczycy Shedrack Kiptoo Kimaiyo z czasem 1:06.36 i Ruth Nundu Mbatha z wynikiem 1:17.04...