Archiwum dnia 9 czerwca 2024

„Życiówka” Mai Peryt na 1500 m, drugi wynik Oliwii Bełczew na 800 m

Maja Peryt (fot. Facebook/Juventa-Cerrad Starachowice)

Trzy wyniki na poziomie pierwszej klasy sportowej uzyskali świętokrzyscy biegacze w VII Memoriale Sławomira Rosłona w Piasecznie. W biegu na 1500 m Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice uplasowała się na drugim miejscu z czasem 4.25,87. Poprawiła o ponad 7 s rekord życiowy i awansowała na szóstą pozycję w tabeli najlepszych biegaczek naszego regionu na tym dystansie w historii.

W silnie obsadzonym biegu na 800 m wracająca do życiowej formy po chorobie juniorka Oliwia Bełczew z KKL Kielce zajęła wprawdzie odległą dziesiątą lokatę, ale uzyskała drugi w karierze rezultat 2.07,46. Swoją „życiówkę” na tym dystansie ustanowiła juniorka młodsza KKL Adrianna Gierek wynikiem 2.13,09.

W biegu na 800 m mężczyzn szó...

Czytaj więcej

Katarzyna Furmanek w finale mistrzostw Europy w Rzymie!

– To mój pierwszy finał w mistrzowskiej imprezie w karierze seniorskiej. Jestem przeszczęśliwa – mówiła wzruszona Katarzyna Furmanek reporterowi TVP po bardzo udanych dla niej eliminacjach rzutu młotem podczas mistrzostw Europy w Rzymie. I zapowiedziała, że w poniedziałkowym finale wystąpi już bez tego stresu i obciążenia, które przeżywała w niedzielne południe.

Awans do finału dał Katarzynie Furmanek trzeci rzut w eliminacjach (fot. Marek Biczyk/pzla.pl)

Zawodniczka KKL Kielce startowała na Stadio Olimpico w drugiej grupie eliminacyjnej. W pierwszej próbie posłała młot na odległość 67,75 m, w drugiej poprawiła się na 68,19 m. To jednak było ciągle za mało, by myśleć o awansie do finału, bowiem wynik ten dawał jej 14. pozycję w stawce młociarek z obu grup...

Czytaj więcej