W skoku w dal Karolina Młodawska także zdobyła medal!

Karolina Młodawska wywalczyła brązowy medal w skoku w dal podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu. Zawodniczka KKL Kielce rozpoczęła konkurs od rezultatu 6,25 m i po pierwszej kolejce plasowała się na trzeciej pozycji. Wyprzedzały ją Anna Matuszewicz z MKL Toruń i Magdalena Żebrowska z AZS-AWF Katowice, które toczyły zaciętą walkę o zwycięstwo. Po trzech kolejkach prowadziła ta pierwsza z wynikiem 6,35 m. W czwartej Żebrowska skoczyła 2 cm dalej, w szóstej torunianka uzyskała jednak 6,41 m i zapewniła sobie złoty medal.

Karolina Młodawska w sobotę zbobyła złoty medal w trójskoku (na zdjęciu), a w niedzielę brązowy w skoku w dal (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Karolina Młodawska brązowy przypieczętowała w ostatniej kolejce rezultatem 6,32 m, drugim w swojej karierze. Dalej – 6,45 m – skoczyła tylko dwa lata temu, także w toruńskiej hali, kiedy wywalczyła mistrzostwo Polski. W 2019 i 2021 r. była wicemistrzynią. Zdobywając teraz brąz, po raz czwarty stanęła zatem na mistrzowskim podium w tej konkurencji w hali. Gratulujemy!

Karolina Młodawska z brązowym medalem zdobytym w skoku w dal (fot. Tomasz Wieczorek)

W drugim dniu mistrzostw w Toruń Arenie startował również Adam Masaczyński. W finale 800 m 21-latek z KKL nie zdołał jednak nawiązać walki o podium. Na początku biegł na ostatniej ósmej pozycji, później na siódmej i na tej minął też metę. Bardzo przeciętny czas 1.53,99 dał mu równocześnie czwarte miejsce w kategorii młodzieżowców (U23). Mistrzem Polski na 800 m został niespodziewanie Patryk Sieradzki z Zawiszy Bydgoszcz (1.51,59), a dopiero drugi brązowy medalista olimpijski i halowy mistrz Europy sprzed roku Patryk Dobek z MKL Szczecin (1.51,87).