Karolina Kołeczek mistrzynią Polski juniorek!

Karolina Kołeczek zdobyła złoty medal w biegu na 100 m przez płotki podczas 66. Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku. Zawodniczka Trójki Sandomierz zdecydowanie zwyciężyła w finale tej konkurencji z czasem 13,81 s.
Z pozostałych świętokrzyskich lekkoatletów najbliżej podium był Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec, który zajął czwartą lokatę w biegu na 1500 m z wynikiem 3.57,64. Na piątym miejscu na 5000 m uplasowała się Agata Wiatrowska z Trójki Sandomierz, poprawiając rekord życiowy czasem 18.12,98.
Sztafeta 4×400 m juniorek KKL Kielce zajęła szóstą pozycję z rezultatem 4.04,45. Pobiegła w składzie: Katarzyna Kozak, Marta Stemplewska, Sabina Jarząbek i Ewelina Dryja. Na 1500 m Karolina Mierzejewka z MUKS THM była siódma z czasem 4.49,74, a jej koleżanka klubowa Dominika Łukasiewicz dwunasta – 4.54,84.
W trzecim ostatnim dniu mistrzostw wystąpiło jeszcze dwóch świętokrzyskich juniorów. Paweł Tietierin z KKL był siódmy w finale B biegu na 200 m z wynikiem 22,59. Zajął więc 15. miejsce w tej konkurencji. Jakub Chmielnicki z sandomierskiej Trójki w eliminacjach 110 m ppł uzyskał dopiero 18. czas 15,41 i nie zakwalifikował się nawet do finału B.
Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej mistrzostw sklasyfikowane zostało na 15. pozycji z dorobkiem 90 pkt. W punktacji klubowej najwyżej z klubów naszego regionu uplasował się ostrowiecki MUKS THM, zajmując 35. miejsce z 38 pkt.