Sylwester Lepiarz mistrzem, Piotr Jaśtal wicemistrzem Polski

Podwójne zwycięstwo odnieśli reprezentanci LKB Rudnik w mistrzostwach Polski w biegu górskim w stylu anglosaskim w Bielsku-Białej. Złoty medal wywalczył Sylwester Lepiarz, powtarzając sukces w ubiegłego roku. Dystans 12,4 km pokonał w czasie 43 min 10,2 s. Drugi na mecie ze stratą 23,5 s był Piotr Jaśtal.

Sylwester Lepiarz zdobył drugie z rzędu mistrzostwo w biegu anglosaskim (fot. Facebook/LKB Rudnik)

Wśród kobiet, które pobiegły na tej samej trasie, tytuł wicemistrzyni naszego kraju zdobyła Martyna Kantor z LKB Rudnik. Uzyskała czas 51.00,3. Do zwyciężczyni, Aleksandry Hornik z Grunwaldu Poznań, straciła 27,2 s.

O mistrzowskie tytuły rywalizowali także młodsi zawodnicy z Rudnika. W biegu na 6,2 km juniorów młodszych piąte miejsce zajął Dariusz Sikora z rezultatem 24.52,9, a na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany Fabian Wieczorkiewicz (27.09,9). Na 2,4 km młodzików ósmą lokatę zajął Kamil Mąka z czasem 13.13,2.

Na 1,2 km chłopców do lat 13 trzeci był Jakub  Słomiński. Na tym dystancie wśród 13-latek także trzecie miejsce zajęła Julia Kaczmarska. Biegi w tej kategorii nie miały jednak rangi mistrzostw Polski.