Adam Kołodziej młodzieżowym mistrzem Polski na 10 000 m!

Wspaniały sukces odniósł Adam Kołodziej w mistrzostwach Polski mężczyzn w biegu na 10 000 m w Międzyrzeczu. Zawodnik Wisły Junior Sandomierz, odnoszący w poprzednich latach sukcesy w biegach z przeszkodami, po raz pierwszy pobiegł na tak długim dystansie na stadionie. Spisał się znakomicie, zajmując czwarte miejsce w kategorii open z czasem 29.33,08.

Medaliści młodzieżowych mistrzostw Polski na 10 000 m, w środku Adam Kołodziej, przed podium jego trener Andrzej Mirek

Wyprzedzili go tylko utytułowani i bardziej doświadczeni biegacze. Mistrzem naszego kraju został olimpijczyk, najlepszy od kilku lat polski długodystansowiec Krystian Zalewski z klubu Barnim Goleniów, który uzyskał wynik 28.45,47. Dwie kolejne lokaty zajęli reprezentanci RLTL Optima Radom Patryk Kozłowski (29.04,45) i Mateusz Kaczor (29.19,09). Wszyscy są już seniorami, Adam Kołodziej okazał się najlepszy w kategorii młodzieżowców (20-22 lata), którzy również rywalizowali o mistrzostwo Polski.

Złotym medalem sandomierzanin sprawił sobie wspaniały prezent urodzinowy. 24 kwietnia kończy bowiem 21 lat. Życzymy dalszych sukcesów i serdecznie gratulujemy mistrzowskiego tytułu!