Karolina Młodawska akademicką wicemistrzynią Polski w trójskoku

Karolina Młodawska

Reprezentująca Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Karolina Młodawska zdobyła w Poznaniu srebrny medal akademickich mistrzostw Polski w trójskoku. Rozegrany w niedzielę finałowy konkurs miał bardzo wyrównany i kuriozalny przebieg, ponieważ rozstrzygnięcie nastąpiło w… siódmej kolejce.

Po pierwszej kolejce z wynikiem 13,29 m prowadziła Adrianna Szóstak, ubiegłoroczna mistrzyni naszego kraju z AZS Poznań. W drugiej kielczanka skoczyła 13,37 m i została liderką, poźniej poprawiła się jeszcze na 13,42 m i po sześciu kolejkach zajmowała pierwszą lokatę. Wtedy jednak sędziowie przyznali jej dodatkową próbę, ponieważ jednej z wcześniejszych nie zmierzyli z powodu szwankującej aparatury. Taką możliwość dali przy okazji także Agnieszce Bednarek z AZS Łódź, której trenerka reklamowała błąd w pomiarze skoku. Łodzianka wykorzystała ją, skacząc z pomocą wiatru 2,2 m/s 13,53 m. Zawodniczka KKL Kielce miała próbę nieważną i w ten sposób straciła złoty medal.

W mistrzostwach w Poznaniu startował też biegacz KKL i student katowickiej AWF Adam Masaczyński. Nie zdołał jednak wywalczyć miejsca na podium, zajmując na 800 m czwartą lokatę z czasem 1.53,21. Zwyciężył z rezultatem 1.51,86 Jakub Augustyniak, student Uniwersytetu Łódzkiego i zawodnik RKS Łódź. Masaczyński pobiegł jeszcze na 1500 m i również był czwarty z wynikiem 3.51.92.