Karolina Młodawska szósta w dal, KKL 14. w punktacji klubowej

Karolina Młodawska

W ostatnim dniu mistrzostw Polski w Suwałkach świętokrzyscy lekkoatleci nie zdobyli medalu. Najlepsze szóste miejsce zajęła Karolina Młodawska z KKL Kielce w skoku w dal z wynikiem 6,11 m. Jak nas poinformował jej trener Zdzisław Lipiński, z powodu urazu lewej stopy, jakiego doznała w piątkowym konkursie trójskoku, zmuszona była odbijać się z prawej nogi. W tej sytuacji nie miała więc raczej szans walczyć o medal, gdyż najlepsze swoje dotychczasowe wyniki osiągała, odbijając się z lewej.

W eliminacjach biegu na 800 m startowali młodzieżowcy KKL Adam Masaczyński i Łukasz Łakomiec. Nie zakwalifikowali się do finału uzyskując wyniki dalekie od rekordów życiowych – odpowiednio 1.52,90 i 1,54,95. Masaczyński sklasyfikowany został ostatecznie na 10. pozycji, Łakomiec na 13.

W punktacji klubowej mistrzostw (za pierwszych 12 miejsc w każdej konkurencji) KKL Kielce uplasował się na 14. miejscu z dorobkiem 172 pkt (48 z nich zdobyła Karolina Młodawska). Świętokrzyskie w klasyfikacji województw zajęło przedostatnią 15. lokatę z 202 pkt. Pod względem liczby zdobytych punktów to rekordowy dorobek w historii województwa.