Oliwia Bełczew ze srebrem, złoto przegrała na ostatnich metrach

Po zaciętej walce na ostatniej prostej Oliwia Bełczew z KKL Kielce zdobyła srebrny medal w biegu na 800 m podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bielsku-Białej. 16-letnia podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika była faworytką tej konkurencji. Prowadziła stawkę biegaczek przez większość dystansu, ale rywalki dotrzymywały jej kroku.

Oliwia Bełczew prowadzi bieg eliminacyjny na 800 m (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Na ostatnim wirażu zaatakowała Martyna Karolczuk (LUKS Boguszyce), wychodzą na prowadzenie. Kielczanka wyprzedziła ją kilkadziesiąt metrów przed metą, ale potem nie była już w stanie odeprzeć ataku Jagody Bochenek z MKS-MOSM Bytom, która wygrała w czasie 2.11,78. Bełczew miała 2.11,91, trzecia Karolczuk 2.12,18. Ósmą lokatę w finale zajęła druga biegaczka KKL Małgorzata Michalska z wynikiem 2.19,65.

W finale trójskoku Alicja Borek z KKL uzyskała swój najlepszy rezultat w tym sezonie 11,46 m, zajmując siódme miejsce. W eliminacjach biegu na 100 m przez płotki Patrycja Mucha z UKS Czwórka Ostrowiec Świętokrzyski miała 21. czas 16,08 s.

Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej OOM zajęło ostatnią 16. pozycję z dorobkiem 42 pkt. Przedostatnie podlaskie miało 90 pkt. Lepiej nasze województwo wypadło w klasyfikacji medalowej, plasując się na 13. miejscu z jednym złotym, jednym srebrnym i jednym brązowym medalem. Wszystkie medale i punkty zdobyli lekkoatleci KKL. W punktacji klubowej KKL zajął 16.pozycję, a w medalowej 11.