Świętokrzyscy biegacze na podium w Biegu Powstania Warszawskiego

Sabina Jarząbek zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet w 31. Biegu Powstania Warszawskiego. 5-kilometrową trasę ulicami stolicy biegaczka KKL Kielce pokonała w 17 min 24. Drugą na mecie Kamilę Jedziniak z Warszawy wyprzedziła aż o 1 min 24 s.

Sabina Jarząbek zdecydowanie  zwyciężyła bieg na 5 km (fot. biegpowstaniawarszawskiego.pl)

Wśród mężczyzn na drugim miejscu finiszował Łukasz Woźniak ze Strawczyna w czasie 15.29. Do zwycięzcy Krzysztofa Wasiewicza z Piaseczna stracił 18 s. Siódmy na mecie z wynikiem 16.24 był Michał Żuchowski z Ostrowca Świętokrzyskiego, reprezentujący AZS Uniwersytet Medyczny Lublin.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie – 10 km – drugą lokatę wywalczył Tomasz Biskupski z podkieleckiego Sukowa, reprezentujący grupę Zabiegani w Kielcach i LKB Rudnik. Uzyskał czas 31.42, tracąc 16 s do zwycięzcy, Mariusza Giżyńskiego z Warszawy. Czwarte miejsce zajął kielczanin Aleksander Dragan z rezultatem 32,09.

Start do obydwu biegów był spod Pomnika Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich, a meta koło stadionu Polonii na ul. Konwiktorskiej. Dystans 10 km pokonały 4132 osoby, a 5 km 2363.