Piotr Jaśtal z drugim brązowym medalem w biegu górskim

Piotr Jaśtal (fot. LKB Rudnik)

Piotr Jaśtal z LKB Rudnik zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski w biegu górskim na krótkim dystansie. Trasę 5,6 km, ze startem w Ochotnicy Dolnej i metą na Lubaniu (1211 m n.p.m.), z przewyższeniem 750 m, pokonał w 33 min 49,90 s. Tytuł mistrzowski zdobył Krzysztof Bodurka z AZS AWF Kraków (33.36,50), a drugi na mecie był Dawid Malina z ROW-u Rybnik (33.19,55).

Malina i Jaśtal zajęli te same lokaty, co tydzień temu w mistrzostwach Polski w biegu górskim w stylu alpejskim na dystansie 9,7 km z Międzygórza na Śnieżnik. Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, który zdobył wtedy złoty medal, tym razem musiał zadowolić się czwartym miejscem (36.03,60).

W barwach LKB Rudnik w biegu na Lubań startowali także biegacze z Krakowa. Urszula Paprocka była szósta wśród kobiet z czasem 46.03,15, Daniel Żuchowski uplasował się na 15. pozycji wśród mężczyzn (42.10,60).