Beata Popadiak piąta i z rekordem w Półmaratonie Królewskim

Beata Popadiak

W 1 godz. 17 min i 12 s przebiegła trasę 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego Beata Popadiak. Należąca do grupy Asics Frontrunner Poland, a posiadająca od 2019 r. licencję Nadiru  Jędrzejów biegaczka zajęła piątą lokatę wśród kobiet. Poprawiła też o minutę swój rekord życiowy ustanowiony na początku września w Warszawie, który był także rekordem województwa świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu w Berlinie uzyskała także rekordowy wynik w maratonie – 2:37.42. Daje on jej ósmą pozycję w tabeli najlepszych w tym roku maratonek w Polsce. Na dystansie o połowę krótszym plasuje się na początku drugiej dziesiątki.

Na 16. pozycji wśród kobiet w krakowskim półmaratonie uplasowała się  Klaudia Szmigiel z Nadiru z wynikiem 1:29.09, 1 min 49 s gorszym od ustanowionej tydzień wcześniej w „życiówki” w Szamotułach. Wśród mężczyzn 25. w Krakowie był jędrzejowski biegacz Tomasz Gawroński z z czasem 1:16.09. Pierwszy na mecie był Kenijczyk Eric Leon Ndiema, który uzyskał 1:02.09. Wśród kobiet zwyciężyła Ukrainka Wiktoria Kałużna z rezultatem 1:12.26. Półmaraton ukończyło 5807 biegaczy.

W 6. Półmaratonie Lubelskim drugie miejsce wśród kobiet zajęła Dominika Łukasiewicz z Nadiru z czasem 1:26.43. Był to jej pierwszy start na dystansie 21 km 97,5 m.