Mateusz Kaczor i Małgorzata Czarnota najlepsi w Memoriale Wolińskiego

Ponad 150 biegaczek i biegaczy rywalizowało w XIV Memoriale Krzysztofa Wolińskiego, zasłużonego trenera, wychowawcy mistrzów i reprezentantów Polski, który zmarł w 2008 r. w wieku 50 lat. Na 10-kilometrowej trasie wiodącej ulicami osiedla Bór w Skarżysku-Kamiennej najlepszy okazał się Mateusz Kaczor z RLTL Optima Radom, który minął metę w czasie 30 min 35 s. Dwie kolejne lokaty zajęli Kenijczycy Cosmas Kyeva (30.46) i Boniface Nduva (30.51).

Małgorzata Czarnota (nr 19) zwyciężyła wśród kobiet (fot. Facebook/Jędrzejów biega)

Jako czwarty finiszował Kamil Walczyk z podradomskiego Makowa (31.03), piąty Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik (31.31), a szósty Aleksander Dragan z KKL Kielce (31.43).  W pierwszej dziesiątce było jeszcze trzech świętokrzyskich biegaczy: 8. Tomasz Biskupski z podkieleckiego Sukowa (32.05), 9. Michał Bąk z Chełmiec (32,57) i 10. Piotr Jaśtal z LKB Rudnik (33.01).

33. pozycję w kategorii open i pierwszą wśród kobiet zajęła Małgorzata Czarnota. Reprezentująca Nadir Jędrzejów i AZS UJK Kielce biegaczka pokonała 10 km w 38.07, wyprzedzając o 12 s klubową koleżankę Dominikę Łukasiewicz i o 26 s Lidię Czarnecką z Bliżyna.