Świętokrzyskie biegaczki najlepsze w biegu Konstytucji 3 maja

Sabina Jarząbek(fot.Paweł Małecki)

Sabina Jarząbek zwyciężyła w 33. Międzynarodowym Ulicznym Biegu Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli. Biegaczka KKL Kielce 5-kilometrową trasę pokonała w 16 min 34 s. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła juniorka Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec z czasem 17.05, a na trzecim Dominika Łukasiewicz z Nadiru Jędrzejów z wynikiem 17.35.

Jarząbek uplasowała się bardzo wysoko także w kategorii open. Wyprzedziło ją bowiem tylko czterech mężczyzn, w tym klubowy kolega z Kielc Aleksander Dragan, który minął metę na trzeciej pozycji z rezultatem 15.31. Powtórzył tym samym osiągnięcie sprzed roku, kiedy również był trzeci w 3-majowym biegu w Stalowej Woli.

Trzy dni wcześniej świętokrzyscy biegacze z powodzeniem startowali w 42. Biegu Siarkowca na 10 km w Tarnobrzegu. Drugi na mecie był Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik z czasem 31.01. O 20 s wyprzedził go Andrzej Starżyński z Końskowoli w województwie lubelskim, który również reprezentował LKB Rudnik. Na trzecim miejscu finiszował Tomasz Biskupski z grupy Zabiegani w Kielcach z wynikiem 31.31.

Piątą lokatę zajął Michał Bąk z Chełmiec (32.41), ósme Rafał Czarnecki z Bliżyna (35.25), a dziesiątą Grzegorz Olejarczyk z Kielc (35.32). Dwa pierwsi reprezentują Czarnecki Run Team. Wśród kobiet trzecia była biegaczka z tej grupy Lidia Czarnecka, która 10 km przebiegła w 40.02.