Michał Bąk po raz czwarty najlepszy w Kieleckim Biegu Górskim

Zdecydowanym zwycięstwem Michała Bąka zakończył się X Kielecki Bieg Górski. Reprezentujący Czarnecki Run Team biegacz z Chełmiec (gm. Strawczyn) pokonał 22-kilometrową trasę wiodącą przez wzniesienia Pasma Posłowickiego, z sumą przewyższeń 1200 m (+600 m/-600 m), w 1 godz. 34 min 48 s.

Michał Bąk na mecie X Kieleckiego Biegu Górskiego (fot. MOSiR Kielce)

To już jego czwarta wygrana w  tym biegu, którego start i meta znajdują się na stadionie lekkoatletycznym MOSiR. Wśród kobiet także po raz czwarty najlepszą okazała się Klaudia Szmigiel z Nadiru Jędrzejów i Woźniak Running Team, która uzyskała czas 1:56.20.

Tydzień wcześniej Bąk i Szmigiel zwyciężyli w VI Biegu Lisów – Jędrzejowskim Biegu Ulicznym im. Kazimierza Mazurkiewicza. Dystans 10 km pokonali w 32,57 i 41.32.

Także przed tygodniem świętokrzyscy biegacze startowali w XI Półmaratonie Radomskiego Czerwca. Jako piąty minął metę z czasem 1:10.33 Tomasz Biskupski z grupy Zabiegani w Kielcach. Ósmy był Damian Kutera z Czarnecki Run Team – 1:14.27.

Wśród kobiet pierwsze miejsce w Radomiu zajęła Lidia Czarnecka z Bliżyna z wynikiem 1:22.44. Trzecia była kielczanka Anna Pawlikowska, także z Czarnecki Run Team, która uzyskała 1:25.21.