Trzy tytuły dla biegaczy z Rudnika

Reprezentanci Ludowego Klubu Biegacza z Rudnika (gm. Brody) odnieśli trzy zwycięstwa podczas rozegranych w Strawczynie mistrzostw województwa świętokrzyskiego w biegach przełajowych. Najlepsza na 1,5 km młodziczek była Maja Dyoniziak, na 2 km juniorek młodszych Agnieszka Filipowska minęła metę ponad 40 sekund przed rywalkami. Trzeci tytuł dla LKB zdobył Mateusz Borkowski w biegu na 3 km juniorów młodszych. Bieg seniorów na tym samym dystansie zakończył się zwycięstwem Łukasza Woźniaka (KKL Kielce), przed Sylwestrem Lepiarzem (MUKS THM Ostrowiec) i Dawidem Kubcem (Juventa-Kobex Starachowice).
Z dobrej strony w mistrzostwach pokazali się gospodarze z niedawno powstałego klubu Olimp Strawczyn. Bieg młodzików na 2 km wygrał Kamil Bielawski przed Dawidem Piwko. Na 3 km juniorów młodszych drugi był Krystian Surma, a Kewin Gad trzeci na 1 km chłopców do 13 lat. W zawodach zadebiutował też kolejny nowy klub – LUKKS Bałtów. Jego reprezentant Tomasz Cieślik zajął drugie miejsce na 3 km juniorów.