Adam Kołodziej biegł w środku stawki, ale osłabł na ostatnim kilometrze

Adam Kołodziej (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Adam Kołodziej zajął 12. miejsce w finałowym biegu na 3000 m z przeszkodami podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w fińskim Espoo. 22-latek z Wisły Junior Sandomierz przez większość dystansu biegł w środku stawki, na siódmym-ósmym miejscu, ale na ostatnim kilometrze wyraźnie osłabł i wyprzedzili go kolejni rywale. Uzyskał czas 8.57,38, o ponad 5 sekund gorszy od rezultatu z sobotnich eliminacji.

Ogromnego pecha miał inny reprezentant Polski Maciej Megier, który walczył o medal. Przy pokonywaniu ostatniego rowu z wodą przewrócił się jednak i dotarł do mety na 11. pozycji z wynikiem 8.53,70.

Młodzieżowym mistrzem Europy został Alejandro Quijada z Hiszpanii z czasem 8.28,91, Drugie miejsce zajął Etson Barros z Portugalii (8.32,08), a trzecie Baptiste Gyuon z Francji (8.33,64).