Adrianna Gierek wicemistrzynią Polski, Dominik Kotulski z brązem

Dwa medale wywalczyli lekkoatleci KKL Kielce w drugim dniu mistrzostw Polski młodzików w Słubicach. Pierwszy zdobyła w biegu na 1000 m Adrianna Gierek, niespełna 15-letnia podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika. Stoczyła zacięty pojedynek o zwycięstwo z Oksaną Pestką z AML Słupsk. Na ostatnie okrążenie wyszła na pierwszej pozycji, ale na ok. 250 m przed metą słupczanka zaatakowała i już nie pozwoliła się wyprzedzić. Na finiszowych metrach do kielczanki zbliżyła się Zuzanna Jaroń z MKS-MOSM Bytom, ale obroniła srebrny medal. Uzyskała czas 2.59,60, wyprzedzając rywalkę o 0,03 s. Złota medalistka miał 2.58,95.

Adrianna Gierek, wicemistrzyni Polski młodziczek w biegu na 1000 m (fot. Agnieszka Kozłowska)

W rzucie dyskiem dzielnie walczył o miejsce na podium Dominik Kotulski. Podopieczny trenera Grzegorza Furmanka poprawiał się z każdym rzutem. W pierwszej kolejce był czwarty z wynikiem 53,14 m, w drugiej rzucił 54,93 m i wysunął się na trzecią pozycję. W trzeciej uzyskał 55,59 m, w czwartej ustanowił rekord życiowy 56,20, a w piątej poprawił go na 57,09 m. Był wówczas na drugim miejscu w konkursie, ale w ostatniej kolejce wyprzedził go o 20 cm Dawid Kujawa z Lubusza Słubice. Złoty medal zdobył faworyt Szymon Zając z RMKS Rybnik z wynikiem 63,76 m.

W biegu na 300 m dobrze spisał się Filip Podolski z Athletics Busko-Zdrój. Poprawił „życiówkę” czasem 37,83 s i zajął ósmą pozycję. Swój najlepszy wynik na tym dystansie – 37,57 s – uzyskał również Karol Dąbrowski z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski, sklasyfikowany na 18. miejscu.

Dominika Karwacka z Czwórki była dziewiąta w rzucie oszczepem z wynikiem 29,14 m. Gdyby rzucała na poziomie rekordu życiowego (36,99 m), zdobyłaby brązowy medal.  Niespełna 14-letnia Michalina Nowak z KKL ustanowiła „życiówkę” na 1000 m czasem 3.20,71, co wystarczyło do zajęcia 28. lokaty.