Sabina Jarząbek ze złotym medalem mistrzostw Polski i rekordem na 10 km!

Biegaczka KKL Kielce w rozegranych w ramach 43. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Kole mistrzostwach Polski kobiet w biegu ulicznym na 10 km nie dała rywalkom żadnych szans. Przez dużą część dystansu samotnie prowadziła, a na mecie miała blisko minutę przewagi nad obrończynią tytułu Izabelą Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin.

Sabina Jarząbek na ostatnich metrach biegu po złoty medal w Kole (fot. Eugeniusz Gembka)

Mimo trudnych warunków, padającego deszczu i wiejącego wiatru, Sabina Jarząbek poprawiła czasem 33 min i 6 s rekord życiowy, będący równocześnie rekordem województwa świętokrzyskiego. Poprzedni, który ustanowiła we wrześniu w Warszawie, był gorszy o 20 s. Druga Paszkiewicz  miała wynik 34.03, a trzecia Monika Dubiella z LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz 34.13.

Medalistki mistrzostw Polski w biegu na 10 km na podium (fot. Eugeniusz Gembka)

To trzeci złoty medal Sabiny Jarząbek w mistrzostwach Polski. W ubiegłym roku była mistrzynią w biegu ulicznym na 5 km i przełajowym na 6 km. W biegu licznym na 10 km rok temu zdobyła srebrny medal, a przed dwoma laty brązowy.

Gratulujemy Sabinie złotego medalu na 10 km i życzymy kolejnych zwycięskich biegów!

Niewielu mężczyzn dotrzymywało kroku Sabinie Jarząbek w tym biegu (fot. Eugeniusz Gembka)

W biegu mężczyzn na 10 km w Kole, który nie miał rangi mistrzostw Polski, czwartą lokatę zajął Aleksander Dragan z KKL z czasem 31.35.

Panu Eugeniuszowi Gembce z Koła serdecznie dziękujemy za przesłanie zdjęć z mistrzostw!