Świętokrzyscy biegacze górscy startowali we włoskich Alpach

Sylwester Lepiarz i Piotr Jaśtal z LKB Rudnik wystąpili w reprezentacji Polski w sztafetowych biegach górskich Trofeo Vanoni we włoskim Morbegno. W sztafecie 3×7 km prócz nich pobiegł także Maciej Lachowski ze Sprintu Bielsko-Biała. Polacy uplasowali się na 11. miejscu z czasem 1 godz. 40 min 32,45 s, tracąc do zwycięskiej Francji ponad osiem minut.

Reprezentacja Polski w biegach górskich na Trofeo Vanoni we Włoszech

Indywidualnie najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Lachowski, który z wynikiem 32.24,50 sklasyfikowany został na 19. pozycji. Lepiarz był 45. (34.03,45), a Jaśtal 46. (34.04,50).

Kobiety biegały na dystansie 2×5 km. Polska sztafeta, w której wystąpiły Monika Ogórek z Nowego Sącza i pochodząca z Buska-Zdroju Anna Żółtak, zajęła bardzo dobrą ósmą lokatę wśród 53 ekip z czasem 51.44,16. W klasyfikacji indywidualnej Ogórek uplasowała się także na ósmym miejscu, a Żółtak na 25.