Sylwester Lepiarz pierwszy na mecie Piętnastki Jeleniowskiej

Sylwester Lepiarz

Blisko 400 biegaczek i biegaczy startowało w V Maratonie Świętokrzyskim im. Trenera Kazimierza Jarosa. Impreza, której głównym organizatorem jest wielokrotny mistrz i medalista mistrzostw Polski w biegach górskich Daniel Wosik, składała się z trzech biegów na dystansach 15, 34 i 43 km

Najkrótszy z nich – Piętnastkę Jeleniowską  – wygrał Sylwester Lepiarz z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. 15-kilometrową trasę przez Pasmo Jeleniowskie Gór Świętokrzyskich, ze startem i metą w Jeleniowie, pokonał w 1 godz. 7 min i 7 s. Drugiego na mecie Jana Popławskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego wyprzedził o 41 s. Wśród kobiet najlepsza z czasem 1:19.39 okazała się Klaudia Szmigiel z Nadiru Jędrzejów, reprezentująca w tym biegu Decathlon Kielce.

Trasa dłuższych biegów, ze startem i metą w Nowej Słupi, wiodła m.in. przez pasmo Łysogór z Łysicą i Łyścem (Świętym Krzyżem). Emeryk Mountain Run na 34 km wygrał Dariusz Marek z Wieliczki z czasem 2:46.31. Drugi na mecie ze stratą blisko sześciu minut był Damian Stachura z Kielc. W Górskim Maratonie Świętokrzyskim zwyciężył Robert Jachymiak z Nowego Targu, pokonując 43 km w 3:46.03. Najlepszy ze świętokrzyskich biegaczy Michał Jagieło z Lubieni był szósty z wynikiem 4:08.46.