Złoty medal Oliwii Bełczew w przełajowych mistrzostwach Polski!

Oliwia Bełczew (fot. B.Kozłowski)

Znakomicie rozpoczęły się dla nas mistrzostwa Polski w biegach przełajowych rozgrywane w Drzonkowie-Zielonej Górze. Złoty medal w biegu na 2 km juniorek młodszych w pięknym stylu zdobyła Oliwia Bełczew z KKL Kielce.

Podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika zaraz po starcie objęła prowadzenie i utrzymała je do samej mety. Rywalki długo dotrzymywały jej kroku, ale na ostatnich kilkuset metrach kielczanka pokazała klasę i z przewagą ok. 3o m zdobyła mistrzowski tytuł.

Nie zdołała nawiązać walki o medal w biegu juniorek na 2 km Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice. Ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski w połowie dystansu straciła kontakt z czołówką i ostatecznie minęła metę na siódmej pozycji ze stratą 12 s do zwyciężczyni Julii Gruchały z Akademii Biegowej Kartuzy.

Bardzo dobrze w biegu na 3 km juniorów młodszych spisał się Karol Bąk. 17-latek z Żaczka Połaniec zajął wysoką piątą lokatę. Jego rówieśnik i klubowy kolega Igor Szydłowski na 14. pozycji ukończył bieg na 5 km.