Sabina Jarząbek na 40. miejscu w przełajowych mistrzostwach Europy

Nie udało się Sabinie Jarząbek nawiązać walki z najlepszymi biegaczkami Europy podczas przełajowych mistrzostw w Brukseli. Zawodniczka KKL Kielce w biegu kobiet na 9 km przez prawie cały dystans plasowała się w czwartej dziesiątce. Najwyższą 32. lokatę zajmowała po drugim z sześciu okrążeń. Po piątym spadła na 41. miejsce, a ostatecznie minęła metę na 40. pozycji z czasem 37 min 10 s.

Reprezentacja Polski na mistrzostwach Europy w Brukseli, ósma od prawej Sabina Jarząbek (fot. pzla.pl)

Kielczanka w stolicy Belgii nie zdołała zatem poprawić rezultatu z ubiegłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu rozegranych pod Turynem we Włoszech. Debiutując w reprezentacji Polski, zajęła wtedy 37. miejsce na dystansie prawie 8 km.

Bezkonkurencyjna na trudnej błotnistej trasie w Laeken Parku była Karoline Bjerkeli Grøvdal z Norwegii. Wyszła na prowadzenie na drugim okrążeniu, zwiększając z każdym kolejnym przewagę nad rywalkami. Na mecie wynosiła ona blisko 300 m. Norweżka zdobyła mistrzostwo Europy z czasem 33.40. Druga na mecie Nadia Battocletti z Włoch straciła do niej 45 s, a trzecia Abbie Donnelly z Wielkiej Brytanii już 1 min 2 s.

W biegu kobiet na 9 km wystartowało 59 zawodniczek z 21 państw, cztery z nich wycofały się na trasie, kolejne dwie zostały zdublowane.