Sabina Jarząbek druga w biegu ulicznym na 5 km w Niemczech

Sabina Jarząbek (fot. Tomasz Szwajkowski)

Sabina Jarząbek zajęła drugie miejsce w biegu ulicznym na 5 km w niemieckim mieście Korschenbroich, położonym w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, niedaleko Düsseldorfu. Biegaczka KKL Kielce pokonała ten dystans w 16 min 5 s. Walczyła o zwycięstwo z reprezentantką Ukrainy Maryną Nemczenko, która ostatecznie była pierwsza z czasem o sekundę lepszym.

Wynik uzyskany w Niemczech to drugi rezultat w karierze najlepszej świętokrzyskiej biegaczki. Szybciej 5 km przebiegła we wrześniu ubiegłego roku podczas w Warszawie, wygrywając Praską Piątkę z rezultatem 15.58.

Przypomnijmy, że Sabina Jarząbek jest dwukrotna mistrzynią Polski w biegu ulicznym na tym dystansie. Tytuły te zdobywała w 2022 i 2023 roku na trasie wokół Stadionu Narodowego w stolicy. Przed kilku tygodniami zdobyła wicemistrzostwo naszego kraju w półmaratonie z rekordem życiowym 1:12.42, zapewniając sobie kwalifikację do polskiej drużyny na mistrzostwa Europy, które w czerwcu rozegrane zostaną w Rzymie.

W niedzielę, 21 kwietnia, w półmaratonie w Wiedniu bardzo dobrze spisała się Beata Popadiak, posiadająca w poprzednich sezonach licencję Nadiru Jędrzejów. Zajęła trzecią lokatę z czasem 1:18.44. W tym samym dniu reprezentująca Nadir Dominika Łukasiewicz wygrała wśród kobiet Wiosenną Dychę w Lublinie, poprawiając o prawie minutę rekord życiowy rezultatem 35.48.