Rekordy życiowe biegaczy Żaczka Połaniec w mistrzostwach LZS

Igor Szydłowski (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Czterech lekkoatletów Żaczka Połaniec startowało w mistrzostwach Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe we Włocławku. Najlepiej wypadł Igor Szydłowski, który zajął szóste miejsce w biegu na 3000 i siódme na 1500 m juniorów. Na obu tych dystansach poprawił zdecydowanie rekordy życiowe wynikami 8.43,88 i 4.01,97.

Swoje „życiówki” na 800 m ustanowili junior Karol Bąk (czasem 1.57,70) i junior młodszy Kuba Tałaj (2.00,60). Obydwaj uplasowali się na ósmych pozycjach w swoich kategoriach wiekowych. Ponadto Tałaj był dziesiąty na 400 m z wynikiem 51,81 s, a Bąk 13. na 1500 m (4.11,11). W rzucie młotem juniorów młodszych Bartosz Lasak zajął 11. lokatę z wynikiem 39,88 m.

Lekkoatleci Żaczka byli we Włocławku jedynymi reprezentantami województwa świętokrzyskiego, które w punktacji wojewódzkiej mistrzostw LZS sklasyfikowane zostało na ostatniej 15. pozycji (nie startowali lekkoatleci z województwa małopolskiego).