Nie żyje Wojciech Michałowski, tyczkarz Budowlanych, zasłużony sędzia

W wieku 79 lat zmarł Wojciech Michałowski, czołowy przed laty kielecki tyczkarz, a później sędzia lekkoatletyczny. Był zawodnikiem Budowlanych Kielce,  najlepsze wyniki uzyskiwał w skokach i dziesięcioboju. W 1962 r. jako 17-latek skoczył wzwyż 1,785 m, plasując się na pierwszym miejscu w województwie w kategorii juniorów. Później jego główną konkurencją stał się skok o tyczce. Na zawodach o wejście do II ligi 19 września 1964 r. w Kielcach skoczył 3,60 m i przyczynił się do wywalczenia pierwszego awansu w historii kieleckiego klubu.

Wojciech Michałowski był piątym tyczkarzem Kielecczyzny, który pokonał wysokość 4 m

Swój rekord życiowy – 4,10 m – ustanowił 6 czerwca 1970 r. na mistrzostwach okręgu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był piątym tyczkarzem Kielecczyzny, który pokonał wysokość 4 m. Startował również w sprintach, biegach przez płotki, skoku w dal oraz w dziesięcioboju. W 1966 r. uzyskał w tej konkurencji 5490 pkt, co dało mu miejsce w piątej dziesiątce najlepszych polskich dziesięcioboistów.

Po zakończeniu kariery zawodniczej był przez wiele lat sędzią lekkoatletycznym i działaczem, pomagał w organizacji zawodów w Kielcach. Najczęściej sędziował skoki, w tym swój ulubiony skok o tyczce. 

Pogrzeb Wojciecha Michałowskiego odbędzie się w czwartek, 4 lipca, w Białobrzegach w województwie mazowieckim. Początek uroczystości o godz. 14 w kościele Świętej Trójcy przy ul. Krakowskiej.

Cześć Jego pamięci!