Starżyński ósmy w mistrzostwach Polski, Jaśtal najlepszy w Brodach

Andrzej Starżyński (fot. Tomasz Kasjaniuk/PZLA)

Andrzej Starżyński zajął ósme miejsce w mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 10 km mężczyzn, rozegranych w ramach 30. Biegu św. Dominika w  Gdańsku. Reprezentujący Ludowy Klub Biegacza Rudnik zawodnik pokonał trasę w 31 min 23 s. Tytuł mistrza naszego kraju zdobył Mateusz Kaczor z RLTL GGG Radom z czasem 29.48.

Inni świętokrzyscy biegacze rywalizowali w jubileuszowym XXV Biegu im. Stanisława Staszica w Brodach w powiecie starachowickim. Zwyciężył zdecydowanie Piotr Jaśtal z podkieleckich Domaszowic startujący w barwach LKB Rudnik. Znany głównie z sukcesów w biegach górskich 30-latek pokonał 10-kilometrową trasę nad Zalewem Brodzkim w 32 min 6 s. Drugi na mecie Michał Kołomański z Wilkowa (Czarnecki Run Team)  uzyskał czas 33.38, a trzeci Rafał Teliga z Bielin (Dream Team Wokół Łysej Góry) – 34.42.

Start do biegu na 10 km, z nr 164 Piotr Jaśtal, z nr 139 Maja Peryt (fot. Facebook/LKB Rudnik)

Wśród kobiet nie miała sobie równych Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice. Młodzieżowa wicemistrzyni Polski na 3000 m z przeszkodami 10 km w Brodach przebiegła w 36.08. Druga była Anna Pawlikowska z Kielc (36.47), a trzecia Barbara Przeworska z Łącznej (42.21). Obydwie reprezentują Czarnecki Run Team.