Trzy medale i rekordy juniorów młodszych w Spale

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z LKB Rudnik zdobyli złote medale halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegach na 2000 m. Paweł Switek z Żaczka Połaniec wywalczył „srebro” na 600 m.
Niespełna 17-letni Mateusz Borkowski był jednym z bohaterów rywalizacji młodych lekkoatletów w Spale. Mimo że nie miał zbyt wymagających rywali (drugiego na mecie wyprzedził o ponad 3 s.), ustanowił czasem 5.29,12 halowy rekord Polski juniorów młodszych. Poprzedni od 21 lat należał do Wojciecha Kałdowskiego z Baszty Bytów i wynosił 5.31,6. Przypomnijmy, że przed tygodniem Mateusz poprawił rekord Polski tego samego zawodnika na 1000 m.
Agnieszka Filipowska do zwycięstwa dołożyła rekord województwa juniorek młodszych – 6.29,60. Własny rekord juniorów młodszych sprzed roku poprawił także Paweł Switek rezultatem 1.22,46. Złoty medal przegrał różnicą zaledwie 0,11 s.
Wyróżniły się też w mistrzostwach Martyna Młynarczyk z KKL Kielce i Karolina Przytuła z STS Skarżysko. Pierwsza, debiutująca w kategorii juniorek młodszych, w eliminacjach ustanowiła rekord życiowy na 60 m czasem 7,98, w finale pobiegła 8,01, zajmując czwarte miejsce. Druga była piąta na 1000 m ze swym najlepszym wynikiem w hali 3.04,63. „Życiówkę” ustanowił również Adrian Picheta z KKL, który wygrał finał B biegu na 60 m przez płotki rezultatem 8,63 i został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu w tej konkurencji.
W mistrzostwach juniorów ze świętokrzyskich lekkoatletów najlepiej spisał się sprinter Mateusz Gad z Żaczka Połaniec. Zajął drugie miejsce w finale B i dziesiąte w ogóle na 60 m z rekordem życiowym 7,09. Na 200 m najpierw poprawił „życiówkę” w eliminacjach czasem 22,77, następnie wygrał finał B rezultatem 23,07, co dało mu piątą pozycję w tej konkurencji.