Studenci Politechniki Świętokrzyskiej w dziesiątce Akademickich MP

Dwa miejsca w pierwszej dziesiątce wywalczyli studenci Politechniki Świętokrzyskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Białymstoku. Krzysztof Pękalski rzucił dyskiem 46,13 m i zajął siódmą lokatę. Ponadto ten były zawodnik KKL Kielce był 14. w pchnięciu kulą z rezultatem 12,69 m. Na dziewiątym miejscu w skoku wzwyż z rekordem życiowym 1,59 m uplasowała się Agnieszka Borek, która do 2010 roku startowała w barwach Juventy-Kobex Starachowice.
Sabina Jarząbek, biegaczka KKL studiująca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, ustanowiła rekord życiowy na 1500 m czasem 4.50,77. Wystarczyło to do zajęcia 17. miejsca. Złoty medal zdobyła w tym biegu Mariola Ślusarczyk, studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – 4.30,11. Od tego sezonu jest ona zawodniczką UKS Victoria w podwarszawskim Józefowie. Do ubiegłego roku reprezentowała UKS WiR Łopuszno, który – jak informowaliśmy – zakończył działalność.