Młodzicy powalczą o medale. Najpierw w Strawczynie

Mistrzostwa województwa świętokrzyskiego młodzików rozegrane zostaną w piątek 5 września w Strawczynie. Zawody rozpoczną się o godz. 11, a zakończą około godz. 14. W ich programie znajdują się wszystkie konkurencje przewidziane dla młodzików z wyjątkiem konkursów skoku o tyczce i rzutu młotem, które rozegrane już zostały 30 maja w Kielcach w ramach mistrzostw województwa juniorów i juniorów młodszych.
Zawody w Strawczynie to pierwszy z trzech ważnych startów, jakie czekają młodzików we wrześniu. Tydzień później rywalizować będą w międzywojewódzkich mistrzostwach z rówieśnikami z Łódzkiego. Najlepsi w ostatni weekend września wystartują w Zielonej Górze w mistrzostwach Polski, będących także Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego.
A w ostatnią sobotę sierpnia młodzicy Żaczka Połaniec i Gryfa Rytwiany sprawdzili formę w mityngu „Pożegnanie wakacji” w Stalowej Woli. Najlepszy wynik uzyskała Paulina Witek z Żaczka, która przebiegła 600 m w 1.40,82. Na tym samym dystansie Karolina Niekurzak z Gryfa miała 1.43,58. Jej koleżanka klubowa Aleksandra Szaniawska przebiegła 300 m w 45,49 s. Ponadto Magdalena Żyła z Żaczka rzuciła 30,04 m dyskiem ważącym 0,75 kg.