Biegacz z Bliżyna drugi w Koral Maratonie w Krynicy

Rafał Czarnecki zajął drugie miejsce w Koral Maratonie w Krynicy. Dystans 42 km 195 m 35-letni biegacz z Bliżyna pokonał w 2 godz. 35 min. i 54 s. Przed nim na mecie był tylko Kenijczyk Joel Maina Mwangi, który uzyskał czas 2:33.01.
Piątą lokatę wśród kobiet zajęła Izabela Komar z Kunowa z rezultatem 3:49.17. Równocześnie została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w kategorii biegaczek od 40 do 49 lat.
Koral Maraton odbywał się w ramach PZU Festiwalu Biegowego Krynica. W jego najtrudniejszej konkurencji Iron Run, na którą składała się suma czasów ośmiu biegów od mili do maratonu (w sumie około 116 km), rozegranych w ciągu trzech dni, czwartą pozycję zajął Marcin Stokowiec reprezentujący Fitness Club Tao Kielce.
Z dobrej strony na krynickim festiwalu pokazali się również biegacze Słoneczka Busko-Zdrój. 18-letni Damian Sator zajął drugie miejsca w biegu na Jaworzynę na 2 km oraz biegu nocnym na 5 km. Także drugi był jego rówieśnik Michał Konieczny w minimaratonie na 4 km 219,5 m. Drużyna Słoneczka, którą prócz tych dwóch zawodników tworzyli Sylwester Lepiarz i Zdzisław Perepiczko, wywalczyła trzecią lokatę w sztafecie 4 x 1 km na krynickim deptaku.