Magda Drop także wicemistrzynią Polski!

Mamy drugi srebrny medal w mistrzostwach Polski seniorów. Wywalczyła go Magdalena Drop z Trójki Sandomierz w skoku wzwyż. W pierwszej próbie pokonała 1,82 m. Taką samą wysokość za pierwszym razem zaliczyła również Urszula Domel z AZS AWF Wrocław i obie zawodniczki zajęły ex aequo drugie miejsce. Mistrzynią Polski została Karolina Gronau (Start Lublin), która skoczyła 1,88.
W drugim dniu rozgrywanych w Bielsku-Białej mistrzostw w finale rzutu oszczepem siódmą lokatę zajęła Magdalena Godzwon z Gryfa Rytwiany rezultatem 44,25. Nie popisał się Dominik Szewczyk (KKL KIelce), który nie zaliczył żadnej próby w rzucie młotem.
W trzecim ostatnim dniu rywalizacji najlepiej ze świętokrzyskich lekkoatletów spisał się biegacz KKL Marcin Fudalejm zajmując ósme miejse na 1500 m z czasem 3.50,02. 13. w tej konkurencji był Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice – 3.53,25, a 18. inny starachowiczanin Dawid Kubiec – 3.58,16. W skoku wzwyż Tomasz Król z KKL pokonał w trzeciej próbie 2,08 i sklasyfikowany został na 10. miejscu.
W punktacji klubowej mistrzostw KKL Kielce zajął 23. pozycję.
Świętokrzyskie zajęło natomiast 13. miejsce w punktacji województw.