Mija rok. Jaki był dla świętokrzyskiej lekkoatletyki?

Świętokrzyscy lekkoatleci zdobyli w 2014 roku 22 medale mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych – osiem na stadionie, trzy w hali, dwa w biegach przełajowych oraz dziewięć w biegach górskich.
Najlepszą naszą lekkoatletką po raz kolejny okazała się Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz, która w biegu na 100 m przez płotki uzyskała rezultat 12,94 s, awansowała do półfinału mistrzostw Europy, a także wywalczyła szóste miejsce w drużynowych mistrzostwach Starego Kontynentu.
W mistrzostwach świata juniorów Katarzyna Furmanek z KKL Kielce zajęła siódmą lokatę w rzucie młotem. W Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży na 13. pozycji w biegu na 1500 m sklasyfikowany został junior młodszy Mateusz Borkowski z LKB Rudnik. W kwalifikacjach Europy do tej imprezy startowała również jego klubowa koleżanka Agnieszka Filipowska.
Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój zakwalifikował się na mistrzostwach Europy i świata w biegach przełajowych. Wypadł najlepiej z polskich juniorów w mistrzostwach świata w biegach górskich, w których w biało-czerwonych barwach wystąpiła  także Agnieszka Filipowska.
To największe sukcesy świętokrzyskiej Królowej Sportu w mijającym 2014 roku. Nie brakuje też powodów do zaniepokojenia – maleje liczba zawodników, niektóre konkurencje są na bardzo słabym poziomie, mamy coraz więcej stadionów ze sztuczną nawierzchnią, ale coraz mniej organizujemy zawodów…