Biegacz z Hrubieszowa przed Ukraińcami w Szydłowie

Artur Kern z Unii Hrubieszów zwyciężył w biegu głównym na 10 km podczas XXXV Międzynarowowych Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. Uzyskał czas 31.57, wyprzedzając drugiego na mecie Jurija Kuszenkę z Ukrainy o 20 s. Na trzecim miejscu minał metę kolejny ukraiński biegacz Michaiło Iweruk ze stratą 22 s. W pierwszej dziesiątce było jeszcze czterech Ukraińców, Słowak oraz dwóch świętokrzyskich biegaczy – ósmy Damian Noga z Żaczka Połaniec i dziesiąty Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój.
Rywalizację kobiet na 10 km zdominowały biegaczki zza wschodniej granicy. Zwyciężyła po raz drugi w Szydłowie Swietłana Kudelicz z Białorusi w czasie 35.33. Drugie i trzecie miejsca zajęły Ukrainki Olena Burkowska i Tatiana Hołowczenko ze stratą 41 s. Czwarta była Agnieszka Mierzejewska z Płomienia Sosnowiec, a dziesiąta Katarzyna Domańska z Majkowa, przed laty zawodniczka Granatu Skarżysko.