Biegacze bili „życiówki” w Półmaratonie Warszawskim

Dobrze wypadli świętokrzyscy biegacze w silnie obsadzonym 10. PZU Półmaratonie Warszawskim. Pierwszych sześć miejsc zajęli Kenijczycy, zwyciężył Limo Kiprop w czasie 1:00.52. Na 15. pozycji, jako dziewiąty z Polaków, minął metę Łukasz Woźniak z KKL Kielce z wynikiem 1:09.37. Tuż za nim finiszował Rafał Czarnecki z Bliżyna, który poprawił rekord życiowy czasem 1:09.38 i awansował na ósme miejsce w tabeli najlepszych świętokrzyskich półmaratończyków w historii.
31. pozycję w klasyfikacji open zajął Marcin Stokowiec z KKL (1:12.33), 36. jego klubowy kolega Jarosław Lubiński (1:12.57), a 37. Damian Walczak ze Staszowa (1:13.03). Dwaj ostatni ustanowili swoje „życiówki”. Najszybciej półmaraton w karierze przebiegł również 52-letni Zenon Stępień z KKL, który uzyskał czas 1:15.53, był 62. w klasyfikacji open i najlepszy w swojej kategorii wiekowej.
Pan Zenon przed startem w Warszawie sprawdzał formę w odbywających się w ubiegłym tygodniu w Toruniu X Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów. Zajął 6. miejsce na 3000 m (czas 9.47,92) i 10. na 1500 m (4.40,29), a najbliżej medalu był w rozgrywanym już poza halą 5-kilometrowym crossie, w którym uplasował się w grupie wiekowej 50-54 lata na czwartej pozycji.