Biegali po kieleckim parku i na przełaj w Rytwianach

Sabina Jarząbek z KKL Kielce wśród kobiet i Damian Noga z Żaczka Połaniec wśród mężczyzn zwyciężyli w biegu głównym na dystansie 4 km w ramach rozegranego 18 kwietnia w kieleckim parku XII Biegu Ulicznego o Grand Prix MOSiR. Drugie miejsca zajęli Anna Latkowska z Kielc oraz Dawid Kubiec ze Starachowic.
W biegach uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsi okazali się reprezentanci I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach – na 1000 m Wiktoria Krakowiak, a na 1400 m Bartosz Siemoński. Wśród gimnazjalistów na tych samych dystansach zwyciężyli: Julia Szymkiewicz z Gimnazjum w Małogoszczu i Mateusz Błaszczyk z Akweduktu Kielce. Rozegrano jeszcze cztery biegi dla  uczniów szkół podstawowych oraz biegi dla osób niepełnosprawnych.
Uczniowie ze świętokrzyskich szkół 16 kwietnia rywalizowali w Rytwianach w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Rozegrano osiem biegów. Na poszczególnych dystansach zwyciężyli:
500 m – Aleksandra Grzyb, SP Baćkowice i Bartłomiej Nyczek, SP Nowiny
800 m – Kinga Siedlarz, SP Oblęgorek
1000 m – Kacper Mazur, SP Koprzywnica, Paulina Witek, Gimnazjum Połaniec i Karolina Przytuła, SMS Ostrowiec Świętokrzyski
1500 m – Michał Karasiński, Gimnazjum Momina i Damian Sator, ZSP 1 Busko-Zdrój.

Komplet wyników w dziale „Komunikaty z zawodów”