Mateusz Wróbel poniżej 11 sekund na 100 m!

Trzy zwycięstwa odnieśli świętokrzyscy młodzicy w międzynarodowym mityngu „Nadzieje Olimpijskie” w Bielsku-Białej, w którym obok najmłodszych polskich lekkoatletów wystąpili reprezentanci Czech, Słowacji i Węgier. Jednym z najlepszych zawodników imprezy był Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój, który wygrał zdecydowanie biegi na 100 i 300 m. Na tym pierwszym dystansie uzyskał świetny czas 10,96 s, poprawiając aż o 0,28 s swój rekord województwa młodzików z ubiegłego roku. Jako drugi młodzik w historii polskiej lekkiej atletyki pokonał 100 m poniżej 11 s. Szybciej od niego pobiegł tylko Damian Sztejkowski z LKS Polkowice, który w 2014 roku ustanowił rekord Polski w tej kategorii wieku wynikiem 10,88 s. Na 300 m Mateusz zwyciężył z czasem 35,14 s, zaledwie o 0,01 gorszym od swojego najlepszego rezultatu na tym dystansie sprzed tygodnia.
Konkurs skoku o tyczce młodzików zakończył się zwycięstwem Jana Działowskiego z KKL Kielce, który pokonał wysokość 3,90 m. Druga w tej konkurencji wśród dziewcząt była jego koleżanka klubowa Katarzyna Białogońska z rezultatem 3,00 m. Pozostałe tyczkarki KKL zajęły miejsca: trzecie Anna Iwaniec (2,80), piąte Patrycja Krawiecka (2,50), a siódme Kaja Kubiec (2,40).
W biegu na 1500 m startująca poza konkursem juniorka Agnieszka Filipowska ustanowiła rekord życiowy czasem 4.31,30. „Życiówki” ustanowiły także 14-letnie biegaczki na 1000 m – Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn (3.11,37) i Karolina Fiutek z Nadiru Jędrzejów (3.12,18). Swój najlepszy wynik na 110 m ppł – 16,57 – ustanowił ich rówieśnik Adam Masaczyński z KKL.

Mateusz Wróbel jako dziesiąty sprinter w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki pobiegł 100 m poniżej 11 s. Obecnie tabela najlepszych przedstawia się następująco: