Drugie miejsca sztafet ze Strawczyna i Końskich, czwarte SP 33 Kielce

Dwa miejsca na podium wywalczyły świętokrzyskie szkoły w finale ogólnopolskim biegów rozstawnych Vena Sport, rozegranym 14 czerwca w Łodzi. W rywalizacji gimnazjalistów na 4×100 m drugie miejsce z czasem 45,57 s zajęła sztafeta Gimnazjum w Strawczynie: Adrian Czupryński, Kacper Nyga, Wiktor Dzwonek i Damian Dula.
W rywalizacji dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych na 4×100 m także druga pozycja z wynikiem 53,87 s przypadła sztafecie z Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, w której pobiegły: Emilia Król, Dominika Dąbrowska, Marta Barańska i Patrycja Gawrońska.
Najlepszy w tym roku czas w województwie na 4×100 m – 45,26 s – uzyskała męska sztafeta Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach, zajmując piątą pozycję. Także piąta była w swojej kategorii sztafeta dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Obrazowie (powiat sandomierski) z rezultatem 58,20.
Siódme miejsca w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych zajęły sztafety szwedzkie (100, 200, 300 i 400 m): żeńska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim (w finale 2.29,06, w eliminacjach 2.28,01) i męska Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach (w finale 2.09,60, w eliminacjach 2.09,43).
W ogólnopolskim finale w czwórboju lekkoatletycznym w Olecku (12-13 czerwca) dobrze spisały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Kielcach. Walczyły o podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w rywalizacji najlepszych drużyn z 16 województw. Indywidualnie w rzucie piłeczką palantową zwyciężyła Katarzyna Skiba z SP 33 rezultatem 51,5 m.