Skakali wzwyż w hali w Staszowie. Pod okiem mistrzyni

Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie (fot. Paweł Boroń, OSiR Staszów)

Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie (fot. Paweł Boroń, OSiR Staszów)

Młodzieżowy konkurs skoku wzwyż rozegrany został 19 stycznia w hali OSiR w Staszowie. – Startowało 22 dziewcząt i chłopców ze staszowskich szkół, a także z Połańca i gminy Klimontów – poinformowała Agnieszka Wawrzkiewicz, trenerka LZS Sigma OSiR Staszów i koordynatorka programu „Lekkoatletyka dla każdego”.
To była zawodniczką Pogoni Ruda Śląska i AZS-AWF Katowice, mistrzyni Polski w skoku wzwyż z rezultatem 1,81 w 2002 roku. Występowała wtedy pod panieńskim nazwiskiem Falasa.
Jej podopieczni jeszcze nie skaczą tak wysoko. W konkursie rozegranym nie na sztucznej nawierzchni, ale na parkiecie najwyżej skoczył odnoszący sukcesy w rywalizacji sportowców niepełnosprawnych Mateusz Cecelon z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie – 1,55 m. 5 cm gorszy wynik miał najlepszy wśród gimnazjalistów Kacper Bąk z Połańca.
Najbardziej wartościowy wynik zawodów uzyskała Izabela Jastrząb z Gimnazjum nr 2 w Staszowie – 1,40 m.
Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsi byli Weronika Bednarska z SP 2 Staszów (1,20) i Sylwester Przewlekły z SP Goźlice (1,25), a z dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych Aleksandra Stawiarz z Zespołu Szkół w Połańcu (1,25).