Tyczkarki KKL tym razem bez rekordów

Młode tyczkarki KKL Kielce, podopieczne trenerki Agnieszki Wrony, najczęściej ze świętokrzyskich lekkoatletów startują w tym sezonie halowym. W sobotę 30 stycznia wzięły udział już w trzecich zawodach w 2016 roku – w II Mityngu Łódzkiego OZLA i RKS Łódż. Tym razem jednak żadnej z nich nie udało się poprawić rekordu życiowego. Swoją „życiówkę” 2,60 m wyrównała najmłodsza 13-letnia Aleksandra Strząbała, zajmując szóste miejsce w rywalizacji ze starszymi zawodniczkami. Swój najlepszy wynik w hali 2,80 m wyrównała piąta w konkursie Patrycja Krawiecka, która rozpoczyna starty w kategorii juniorek młodszych. Najwyżej w Łodzi z tyczkarek KKL skoczyła młodziczka Anna Iwaniec – 2,90 m. Dało jej to czwartą lokatę.
Wygrała konkurs juniorka Agnieszka Maciak z OKS Skra Warszawa rezultatem 3,70 m. Druga była także juniorka Michalina Żabska z MKS MOS Wrocław (3,30 m), a trzecia młodziczka Wiktoria Jabłońska ze Skry (3.00 m).
W konkursie tyczkarzy w łódzkiej hali startował 13-letni Oskar Jagodzki z KKL, zajmując siódmą lokatę z wynikiem 2,70 m.