Srebrny medal biegacza ze Strawczyna w Ustrzykach

Baner_Biegi_Gorskie_2016_2Z jednym srebrnym medalem wrócili świętokrzyscy biegacze z mistrzostw Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów w biegach górskich na krótkim dystansie w Ustrzykach Dolnych. Zdobył go junior młodszy Bartłomiej Siadul z Olimpu Strawczyn, który wcale znowu nie tak krótki dystans 4 km z przewyższeniem +-250 m pokonał w 14 min 58 s. Do zwycięzcy Marcina Kubicy (PKS Lipnik Bielsko-Biała) stracił 13 s. Na 4 km juniorów czwarty był Krystian Surma z Olimpu w czasie 15.01.
Zawodnicy ze Strawczyna zadebiutowali w biegach górskich. Od wielu lat startują w nich reprezentanci LKB Rudnik. Tym razem medalu nie zdobyli. Najwyższe siódme miejsce zajął Bartosz Bernaciak na 1,5 km młodzików (+-80 m) z wynikiem 6.21. Taki sam czas miał ósmy na mecie Szymon Szymański z STS Skarżysko. Także ósma była Maja Dyoniziak z LKB na 2,5 km juniorek (+-150 m) – 14.22.
W Ustrzykach Dolnych startowały też dzieci, rywalizując w mistrzostwach Podkarpacia. Trzecią lokatę w biegu na 600 m dziewcząt do 11 lat zajęła Pola Imielińska z LKB Rudnik. Jej kolega klubowy Krystian Ślifierz był czwarty na 1,5 km chłopców starszych (12-13 lat).