Zenon Stępień poprawił o dwie minuty „życiówkę” w maratonie

logomaratonIm starszy, tym lepszy – to powiedzenie doskonale pasuje do Zenona Stępnia. Urodzony w 1963 roku biegacz KKL Kielce przebiegł IV Orlen Warsaw Marathon w 2:46.04, poprawiając aż o 2 minuty i 2 sekundy rekord życiowy na dystansie 42 km 195 m sprzed trzech lat. W klasyfikacji open zajął 71. lokatę, w kategorii 50-latków był drugi.

Na 74. miejscu minął metę Jacek Długosz ze Starachowic, który także ustanowił  „życiówkę” w maratonie czasem 2:46.29. Swoje najlepsze wyniki w Warszawie uzyskali również Patryk Dudzic ze Staszowa (107. z wynikiem 2:49.22) i Piotr Michalski z Radoszyc (110. z czasem 2:49.39).

Ze świętokrzyskich biegaczek najlepiej w stolicy wypadła Katarzyna Bednarska z Kielc, która została sklasyfikowana na 199. pozycji wśród pań z rezultatem 3:47.20. W towarzyszącym maratonowi biegu na 10 km Sabina Jarząbek (KKL/AZS UJK Kielce) zajęła 14. miejsce w kategorii kobiet z najlepszym w karierze czasem na tym dystansie 37.48.