Student Politechniki Świętokrzyskiej piąty w Akademickich MP

azs1Krzysztof Pękalski z Politechniki Świętokrzyskiej zajął piąte miejsce w rzucie dyskiem podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Łodzi. Uzyskał rezultat 43,66 m, który dał mu także trzecią lokatę wśród studentów uczelni technicznych. Trenujący przed rozpoczęciem studiów w KKL Kielce zawodnik startował także z powodzeniem w rzucie oszczepem, plasując się na 12. pozycji z wynikiem 48,76 m.

W biegu na 1500 m Sabina Jarząbek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ustanowiła rekord życiowy czasem 4.48,30. Był to 17. rezultat w tej konkurencji. 18 miejsca w konkursach skoku wzwyż zajęli studenci Politechniki Świętokrzyskiej: Agnieszka Borek z wynikiem 1,56 m i Aleksander Podsiadło, który pokonał wysokość 1,90 m. Ich kolega z uczelni Karol Zielonka skoczył 1,80 m i był 23. Na 19. pozycji została sklasyfikowana sztafeta męska Politechniki 4×100 m z czasem 46,30 s.