Kolejne sukcesy biegającego małżeństwa z Bliżyna

PKO_PS_logoRafał Czarnecki zajął szóste miejsce w 4. PKO Półmaratonie Solidarności 4 czerwca w Lublinie. Biegacz z Bliżyna, reprezentujący STS Skarżysko-Kamienna, uzyskał czas 1:12.33. Wśród kobiet na siódmej pozycji została sklasyfikowana  jego żona Lidia z rezultatem 1:34.35.

Następnego dnia państwo Czarneccy startowali w Słonecznym Biegu w Radomiu na 5 km. Tym razem lepiej wypadła Lidia Czarnecka, która była pierwsza wśród pań z czasem 19 min 42 s. Mąż Rafał pokonał ten dystans w 16.12, plasując się na trzeciej pozycji w kategorii mężczyzn. Sześć sekund przed nim minął metę Dawid Kubiec ze Starachowic, a zwyciężył Oleksandr Łabziuk z Ukrainy (15.56). Trzecią lokatę w klasyfikacji kobiet na 5 km zajęła Katarzyna Domańska z STS Skarżysko (20.28). W Radomiu biegano także na 10 km, trzeci na tym dystansie był kielczanin Michał Jamioł (36.48).