3,50 m i rekord młodziczek Katarzyny Białogońskiej

Katarzyna Białogońska

Katarzyna Białogońska

Bardzo dobrze wypadła Katarzyna Białogońska podczas mityngu z okazji Dnia Chemika z Kędzierzynie-Koźlu. Niespełna 15-letnia zawodniczka KKL Kielce skoczyła o tyczce 3,50 m, poprawiając o 10 cm należący do niej rekord województwa młodziczek. Jest drugą młodziczką w Polsce, która pokonała w tym sezonie taką wysokość. W maju 3,50 m skoczyła jako pierwsza Victoria Kalitta z Zawiszy Bydgoszcz.
W rywalizacji tyczkarek w Kędzierzynie Białogońska zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła starsza od niej o sześć lat Paulina Hnida z AZS AWF Wrocław rezultatem 3,80 m. W konkursie startowały jeszcze trzy zawodniczki KKL. Piąte miejsce zajęła Anna Iwaniec, wyrównując swój rekord życiowy z hali 3,10 m. Kaja Kubiec, która przed tygodniem w Łodzi skoczyła 3,10 m, tym razem pokonała tylko 2,70 m i zajęła siódmą lokatę. Dziewiąta z wynikiem 2,50 m była 13-letnia Aleksandra Strząbała.
W biegu na 2000 m z przeszkodami „życiówkę” ustanowił junior Kamil Bielawski z Olimpu Strawczyn czasem 6.06,04. Na mecie był drugi, przegrywając zaledwie o 0,03 s z Kamilem Baronem z Sieradza.