Bez reprezentanta Kielc w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

logooomSiedmioosobowa reprezentacja województwa świętokrzyskiego wystartuje w zawodach lekkoatletycznych XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Dolny Śląsk 2016, które rozgrywane będą od 4 do 6 sierpnia we Wrocławiu. To wprawdzie więcej niż w ubiegłym roku, kiedy mieliśmy na OOM zaledwie troje lekkoatletów, ale za mało, by nawiązać rywalizację z innymi województwami.

Realne szanse na zdobycie medalu ma tylko Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój, który jest w tym sezonie zdecydowanym liderem  juniorów młodszych w Polsce w biegu na 400 m z czasem 48,06 s. Pozostali świętokrzyscy reprezentanci zajmują w tabelach lokaty poza pierwszą dziesiątką. Są to: Patrycja Banaś (400 m) i Aleksandra Rajtar (1500 m) z buskiego Słoneczka, Gabriela Kazberuk i Paulina Witek z Żaczka Połaniec (obie 1500 m), Kamila Justyńska z Wisły Junior Sandomierz (400 m ppł) oraz Jakub Wójcicki z Gryfa Rytwiany (w dal).

Na liście zawodniczek zakwalifikowanych do startu w OOM figuruje również Patrycja Krawiecka z KKL Kielce w skoku o tyczce. Przestała już jednak trenować i do Wrocławia nie pojedzie. Tym samym po raz pierwszy w historii zabraknie reprezentanta Kielc w zawodach lekkoatletycznych rozgrywanej od 1995 roku OOM!